VEFAA,SAYGI...

Güneysınırda mezarlıklar ağaçlandırılıyor.Vefaat eden yakınlarımıza hizmet Güneysınır belediyesinden.

19 Mayıs 2012 Cumartesi 17:37 < HAKKIMIZDA

Güneysınır Belediyesi, sorumluluğunda bulunan mezarlıklarda ağaçlandırma çalışmalarını bahar mevsiminin gelmesiyle aralıksız sürdürüyor. Mezarlıkların daha güzel bir görünüme kavuşması için yapılan çalışmalar kapsamında ilk olarak Güneybağ Güllü Mezarlığında fidan dikimi ve temizleme çalışmalarına başlanıldı. Çalışmalar diğer mezarlıklarda devam edecek.

Dikilen fidanların ve mevcut ağaçların bakımı için görevlendirilen personeller ise mezarlıklardaki yeşillendirme çalışmalarına büyük özen gösteriyor. Ağaçların kuruyan dalları düzenli olarak budanırken dikilen fidanların yüzde 90'ı damlama sistemi ile geri kalan kısmı da hortumla sulanıyor.

Mezarlıkların ağaçlandırma çalışmalarını yakından takip eden Güneysınır Belediye Başkanı Ahmet Demir'de fidan dikerek çalışmalara katılıyor.

Güneysınır Belediye Başkanı Ahmet Demir yaptığı açıklamada “Mezarlıklarımızın temiz ve düzenli olması için her yıl olduğu gibi bu yılda bahar mevsimiyle birlikte mezarlıklarda çalışmalarımıza başladık. İlk olarak Güneybağ Güllü mezarlığında fidan dikimine ve çevre düzenlemesine başladık. Önümüzdeki günlerde diğer mezarlıklarımızda çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

""

 

 
""

 

 
""
YORUM EKLE
    YORUMLAR
KONYA ⇓
İmsak 05:36
Güneş 06:57
Öğle 12:42
İkindi 15:43
Akşam 18:13
Yatsı 19:29
DÖVİZ KURLARI
USD 3.6704     EURO 4.3242     IMKB 108489     ALTIN 152,547    
Süper Lig
1.Lig
KONYA
16 nisanda tercihiniz nedir?