VEFAA,SAYGI...

Güneysınırda mezarlıklar ağaçlandırılıyor.Vefaat eden yakınlarımıza hizmet Güneysınır belediyesinden.

19 Mayıs 2012 Cumartesi 17:37 < HAKKIMIZDA

Güneysınır Belediyesi, sorumluluğunda bulunan mezarlıklarda ağaçlandırma çalışmalarını bahar mevsiminin gelmesiyle aralıksız sürdürüyor. Mezarlıkların daha güzel bir görünüme kavuşması için yapılan çalışmalar kapsamında ilk olarak Güneybağ Güllü Mezarlığında fidan dikimi ve temizleme çalışmalarına başlanıldı. Çalışmalar diğer mezarlıklarda devam edecek.

Dikilen fidanların ve mevcut ağaçların bakımı için görevlendirilen personeller ise mezarlıklardaki yeşillendirme çalışmalarına büyük özen gösteriyor. Ağaçların kuruyan dalları düzenli olarak budanırken dikilen fidanların yüzde 90'ı damlama sistemi ile geri kalan kısmı da hortumla sulanıyor.

Mezarlıkların ağaçlandırma çalışmalarını yakından takip eden Güneysınır Belediye Başkanı Ahmet Demir'de fidan dikerek çalışmalara katılıyor.

Güneysınır Belediye Başkanı Ahmet Demir yaptığı açıklamada “Mezarlıklarımızın temiz ve düzenli olması için her yıl olduğu gibi bu yılda bahar mevsimiyle birlikte mezarlıklarda çalışmalarımıza başladık. İlk olarak Güneybağ Güllü mezarlığında fidan dikimine ve çevre düzenlemesine başladık. Önümüzdeki günlerde diğer mezarlıklarımızda çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

""

 

 
""

 

 
""
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6980     EURO 6.5917     IMKB 99353     ALTIN 224,480    
Süper Lig
1.Lig
16°KONYA
16 nisanda tercihiniz nedir?