İLÇEDE ORGANİK TARIM EĞİTİMİ

"Organik Tarımın Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında organik ürünün özelliği, üretim tekniği, çevre ve insan sağlığına etkileri konusunda Güneysınırlı çiftçilerimize yönelik eğitimler devam ediyor.

30 Ocak 2018 Salı 02:01 < GÜNEYSINIR
Güneysınır ilçemizde Gıda Tarım ve Hayvancılık  Bakanlığının merkez projesi  çerçevesinde yürütülen organik tarım projesi ile ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Proje kapsamında üreticiler ücretsiz sertifikasyon hizmeti alıyor ve Sertifikasyon boyunca ücreti Tarım Bakanlığı karşılıyor. 
Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Ziraat Mühendisi Mahmut Sami Çiftci yaptığı açıklama da;  Bakanlığımız desteği ve yerel yöneticilerimizin gayreti ile 
"
Organik Tarımın Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında organik ürünün özelliği, üretim tekniği, çevre ve insan sağlığına etkileri konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan çiftçilerimizin organik tarımı benimsemeleri, organik tarıma geçmeleri ve örgütlenmelerini sağlamak amacıyla, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğümüz tarafından 2014 yılından bu yana yapılan eğitim ve yayım çalışmaları sonucu yaklaşık yüz üreticimizle başta üzüm olmak üzere elma, ceviz, badem ve kirazda organik üretime geçilmiştir.
Bu ürünlerde Dekara 100 TL ödenek alacak üreticilerimiz aynı zamanda organik pazarlarda da ürünlerini satabileceklerdir.
Bizim ve gelecek nesillerimizin sağlığı, sürdürülebilir tarım ve doğal dengenin korunması ve bunların yanı sıra üreticilerimizin üstün gayretlerini desteklemek için organik ürün tüketmek hepimiz için bir ödev niteliği taşımaktadır. Bu çerçevede ilçede eğitimler devam etmektedir ve ilgi her geçen gün armaktadır diyerek sözlerini tamamladı.


GÜNEYSINIRDA ORGANİK TARIM DESTEKLEME BAŞVURU İŞLEMLERİ  İÇİN LİNK.

https://www.tarim.gov.tr/Konular/Tarimsal-Destekler/Alan-Bazli-Destekler/Organik-Tarim-Destegi
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.8268     EURO 6.5545     IMKB 95953     ALTIN 238,742    
Süper Lig
1.Lig
*KONYA
16 nisanda tercihiniz nedir?